Hamilemiyim
Trend

Adetim 5 6 gün gecikti hamilemiyim ?

Adetim 5 6 7 8 9 gün gecitki hamilemiyim hamile olduğumu en iyi şekilde nasıl anlayabilirim neler yapabilirim doğru hamilelik testi nasıl yapılır işte sizlere bilgiler

Adetim 2 3 4 5 6 10 gün gecikti hamilemiyim kadınlar kulübü’nde sizlere anlatmaya çalışıyoruz. 

ADET GECİKMESİ 3-5-6 GÜN OLDUĞUNDA NELER YAPMALISINIZ ?

Hemen hemen her kadının adet döngüleri birbirini tutmayacaktır. Regl dönemi döngüleri ortalamada her ay birbiri ile örtüşen kadınlarımızın bu döngüsüne düzenli döngü denildiği halde. Adetleri günü gününü tutmayan kimi gün 10 gün sonra kimi gün 35 gün sonra olan yani bir türlü standartı olmayan bu regl türüne ise düzensiz adet döngüsü denmektedir. Siz artık kendinizi iyi bilirsiniz adetim gecikti hamilemiyim demeden önce bilmeniz gerekenleri sizler için yazıyoruz. Öncelikle her kadının hamilemiyim demeden önce reglinin geçmesi gerekiyor. Adetleriniz geçmeden hamilelik testi yapmayın yanılabilirsiniz. Tabiki adet olmanıza bi kaç gün kala bi test var onu yaparsanız yüzde yüz hamile iseniz ortaya çıkacaktır onuda yazımızda belirteceğiz.

ERKEN GEBELİK TESTİ YAPANLARIN YORUMLARI BİLGİSİZLİĞİ GÖSTERİYOR

Erkenden hamilemiyim 5 gün adetim gecikti hamilemiyim ama ben test yaptım ve sonuç negatif çıktı adetim neden kesildi ya da gelmedi şeklinde bir çok kadın sitesinde yorumlar görebiliyoruz. Tabiki Hamile olduğunuzu anlatan buradaki sitenin bilgilerine de dilerseniz bakabilirsiniz. Adeti geciktiren bir çok sebep bulunmaktadır kızlar bunlardan birisi ilaç kullanımı hatta yine sitelerde yazdığı kadarı ile antibiyotik ağrı kesici adeti geciktirir BU SİTEYE BAKIN buradan da anlaşılacağı üzere, kadınların metabolizmaları son derece hassat ve adet geciktiğinde nezle, grip olup olmadığınıza, ilaç alıp almadığınıza hatta psikolojik olarak yaşadığınız bir olaydan üzüntüden ani sevinçten bile etkilenerek adetinizin gecikeceğini unutmayınız. Adetlerim sürekli düzenlidir ve bebek istiyorum adetim gecikti diyenlere de tabiki diyecek bir kaç bir kaç şeyimiz var takip edin lütfen.

hamilemiyim adetim gecikti

ANTİBİYOTİK AĞRI KESİCİ ADETİ GECİKTİRİR Mİ ?

Bu soru bütün sitelerde bolca geliyor kızlar. Cevabını sizler için yukarıdan vermiştim. Evet antibiyotik kullanımı, ilaç kullanımı her türlü ilaç nezle grip ve daha değişik şekillerde yaşanılan hastalıklarda tabiki adetiniz gecikecektir. Yani en azından bunları bilmeniz gerekiyor. Adetiniz düzensiz olsa da düzenli olsa da her türlü ilaç kullanımında gecikme yaşayabilirsiniz.

ADETİM GECİKTİ GEBELİK TESTİNİ NE ZAMAN YAPMALIYIM ?

Adetleriniz gecikmeye girdiğinde, ve üzerinden 2 gün 3 gün geçtiğinde aşağıdaki yazdığım gebelik belirtileri de sizde mevcut ise, sabah idrarı ile gebelik testlerini yapacaksınız değerli kadınlar kulübü misafirleri. Gecikme olmadan sadece bhcg kandan gebelik testi yaparak yüzde yüz ve sıfır hata ile hamileliğiniz var ise sonuç alabilirsiniz BU SİTEYE bakabilirsiniz.

HAMİLELİĞİN EN ERKEN BELİRTİLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR

 1. Relg döngülerinizin sarkması, yani başka bir deyiş ile adetlerinizde gecikme yaşadıysanız,
 2. Kokulara karşı aşırı hassasiyetiniz var ise
 3.  Karnınızda yanmalar batmalar ve kasılmalar,
 4.  Memelerde dolgunlaşma uç kısımlarında diken gibi batmalar,
 5.  Yorgunluk, halsizlik, hayattan bezme ve isteksizlik var ise,
 6.  Kasıklarda batmalar başlamış ise,
 7.  İştahınızda ani artış ya da azalma oldu ise

Hamilelik testini yapmak için en uygun zamandasınız diyebiliriz. Bu belirtilerin tek başlarına anlam ifade etmediğini de belirtmek isterim. Yüzde yüz hamile olduğunuzu yapacağınız test ile öğrenebilirsiniz. Peki doğru bir hamilelik testi nasıl yapılıyor onu da anlatalım sizlere ?

HAMİLEMİYİM GEBELİK TESTİNİ YAPARKEN DİKKAT EDİLECEKLER

Değerli Kadınlar kulübü misafirleri gebelik testlerini yapar iken kadınlarımızın çoğunun bilinçsiz ve bilgisiz olduğunu, nasıl yapmaları gerektiğini ise bilmediklerinin farkındayız. Bu bakımdan kesin olarak eğer hamile iseniz bunun ortaya çıkması için gebelik testlerinizi doğru düzgün şekilde yapmanız gerekiyor.

 1. Gebelik testini sabah idrarı ile yapacaksınız.
 2. Gebelik testi markaları önemsizdir hepsi kandaki hormona baktığından dolayı marka takıntısını bırakın
 3.  Sabah idrarı ile yaptığınızda bir kaç damla damlatarak maksimum 10 dakika bekleyin,
 4.  10 Dakikadan sonraki sonuçlar sizi mutlak suretle yanıltacaktır.
 5.  Yarım saat bekleyip ya da daha fazla bekleyerek ikinci çizgiyi silik görebilirsiniz, bu sizlerin hamile olduğu anlamına gelmez.

KADINLAR KULÜBÜ Hamilemiyim sitemizde bu konumuz ile ilgili yorumlarınız ya da soracağınız bir şeyler var ise lütfen bizlere çekinmeden yazın. Sorularınızı anlaşılır ve güzel bir üslup ile yazın bize gönderin hemen sizlere dönüş yapalım.

 

4 Yorum

 1. Merhaba adetim 5 gun gecikti asiri yeme istegi var ama kasiklarimdada agri var ayni zamanda gecikmenin 2 gununde test yaptim tek cizgi cikti tiroit hormonun yuksek ilac kullaniyorum bunun icin 6 aydir bir kere dusuk yaptim 2 ay once bi kac haftalikti cok korkuyorum ne yapmam lazim

  1. Selamlar Sevgili Fatma. Hamilelik belirtilerini tam olarak hissediyor musun ya da alıyor musun bilemiyorum ama lütfen teste güven hamileliğin olsa idi çıkardı çıkmadığına göre hamile değilsin hayatım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu