Hamilemiyim

Hamilemiyim diyenlere en erken gebelik belirtileri

Hamilelik belirtileri ilk hafta kadınlar kulübü'nde İlk hafta gebeliğin belirtileri en net yüzde yüz bu şekilde anlaşılabilir sizler için bir araya getirdik.

Hamilemiyim Kadınlar Kulübü – Hamileliğin en net ilk hafta belirtileri nelerdir ?

Hamilemiyim Anketi Test Yapma soru cevaplar ile hamilemiyim nasıl anlarım diyenlere vereceğimiz bilgiler ile hamile olduğunuzu net şekilde anlayabileceksiniz Özellikle bu testleri yapmadan ve sizlere vereceğimiz bilgileri incelemeden önce adetim 3 4 gün gecikti demeniz gerekiyor daha önceden yapılan testlerden tam anlamı ile sonuç alamayabilirsiniz. Şimdi aklınızdaki deli soruları isterseniz yazının bitiminden sonra bizlere yöneltebilirsiniz bizler de sizlere dönüş yaparak hamileliğiniz hakkında yararlı bilgiler sunabiliriz.

Hamilemiyim Değilmiyim Test Yap Soru Cevap Şeklinde Kendin Bul

Regl üzerinden geçme olmadan öncelikle testi yapmayacaksınız bunun altını önemle çiziyorum. zira erkenden yapanlar tehlikeli ilişkisi ile hamilemiyim diye soran kadınlarımız, yapılan araştırmalarda yaradılış itibari ile takıntılı olduklarından psikolojik olarak bu durumdan etkileniyorlar. Aşağıdaki belirtiler sizde bulunuyor ise ( bir veya daha fazlası da olabilir ) gebelik testini yapmak için hazırsınız demektir.

Hamileliği İşaret Eden En Net Belirtiler Şunlardır

1-Adet gününün geçmesi

2-Akıntılarda fazlalaşma özellikle şeffaf akıntı ya da açık kahve pembe tonlarında gelen akıntılar

3-Kasıklarda batma ve sancı oluşması

4-Göğüslerde dokunamama hassasiyeti ve diken gibi batma durumu

5-Halsizlik ve yorgunluk halinin baş göstermesi

6-Yine memelerde hassasiyetin yanı sıra büyüme durumu

7-Kokulara karşı aşırı hassasiyet ve iştahın azalması durumu

8-Her türlü gıda tüketiminde midenin bulanması iştahsızlık

Yukarıda yer alan belirtiler sizlerde baş göstermeye başladı ise gebelik testini yapabileceksiniz demektir.

HAMİLELİK TESTİNİ NASIL YAPARAK KESİN SONUÇ ALIRIM ?

Gebelik testlerini yapan kadınlarımızın en büyük sıkıntısı aceleci davranmalarıdır diyebiliriz. Sizleri kesin sonuca ulaştırabilecek bir test yapmak için sabah idrarınız ile bu işlemi gerçekleştireceksiniz. Eczanelerden alacağınız her hangi bir marka test ile bunu yapabilirsiniz. Aldınız teste bir kaç damla idrar damlattıktan sonra en fazla 10 dakika bekleyeceksiniz kadınlar kulübü üyeleri, daha sonradan çoğu kadınlarımızda ikinci çizgi silik çıkıyor ve hamilemiyim diye bizlere sorular yöneltiyorlar. Bu hataya düşmemek adına lütfen 10 dakikadan sonraki çıkan test sonuçlarına itibar etmeyiniz.

HANGİ TEST KESİN GÜVENLİDİR TABİKİ BETA HCG BHCG TESTİ

Yukarıdaki belirtiler sizde kelimenin tam anlamı ile cuk şeklinde oturuyor ise boşuna ekşın yapmanıza gerek kalmadan, özel bir hastaneye gidin ve kandan gebelik testi beta hcg yaptırın. Bu testin sonucu % 100 kesindir ve yanılma payı bulunmamaktadır.  Daha sonra sizlere Beta Hcg değerleri ve anlamları nedir onları da çok detaylı olarak anlatacağım yazımı takip edebilirsiniz.

hamilemiyim kadınlar kulübü

TESTİ ERKEN YAPTIM ACABA HAMİLEMİYİM ?

Testlerin hangisi olur ise olsun erken yaptırdığınızda, hamileliğiniz çok ama çok yeni olacağından dolayı net sonuçlar alamazsınız. bu bakımdan bizler sizlere erken test yaptırmamanız hususunu özellikle hatırlatıyoruz.

BETA HCG TESTİ DEĞERLERİ SONRADAN YÜKSELİR Mİ ?

Bu soru da kafaları çok meşkul eden sorulardan birisi. Yine hastaneye giderek yapılan erken test neticesinde bhcg değerleri olması gereken limitlerin altın da ya da sınırda oluyor örneğin Bhcg testi yaptırıp sonu 5 çıkan birisi için biz bile hamilesiniz ya da değilsiniz diyemiyoruz. Sınırdasınız dememiz yeterli oluyor. Daha sonra bu durumda bu testin sonucu düşük çıkan kadınlarımız için 2 gün sonra bir kez daha kan testi vererek testi yenilemeleri hususunda bilgiler veriyoruz.

GEBELİK TESTİ NEGATİF ÇIKANLAR SONRADAN POZİTİF OLUR MU ?

Bu durumu da yukarıdaki örneğe uygun şekilde anlatmak gerekiyor ise cevabı EVET tabiki. Erken kalkan yol alır ama erken testi yapan da yanılır kızlar. Şimdi sizler anne olmak istiyorsunuz ya da istemiyorsunuz ama kafanızda deli sorular var ise lütfen bu konumun altından bana ulaşın ve sorularınızı anlaşılır, olabildiğine de detaylı şekilde bana ulaştırın.

KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu